משפחה

סוגי ביטוחים לאחריות מקצועית

עולם הביטוחים נחשב כמסועף ומפורט, בעל ענפים שונים, תחומים שונים ואספקטים שונים. כיום, כמעט ולא קיים תחום אשר לא ניתן לבצע ביטוח עבורו. בין אם מדובר בביטוח חיים, ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח נסיעות לחול ועוד. כך נוצר גם סוג הביטוח הנקרא ביטוח אחריות מקצועית. ביטוח זה נועד להגן ולכסות על אחריותם המקצועית של אנשים העוסקים במקצועות החופשיים. זאת במידה והם נתבעים חלילה על ידי לוקחותיהם.

למה נועד ביטוח מקצועי?

ביטוח אחריות מקצועית מכסה כל תאונה או מקרה אשר נעשו ברשלנות, בטעות או בהשמטה. בנוסף, קיים כיסוי גם על נזק כספי שלא מתייחס לגוף או רכוש. בעלי מקוצועות חופשיים חשופים בשגרת עבודתם, ביום יום לתביעות בגין הפרת חובתם המקצועית. דבר זה יכול להבתצע החל מאופן ביצוע עבודתם, דרך איכות העבודה ועד לנזקים אשר עלולים להתחרש ולהתגלות גם לאחר העבודה עצמה. ביטוח אחריות מקצועית למעשה מגן על אותם בעלי מקצועות חופשיים, ומבטיח שפרנסתם לא תפגע כתוצאה מאותן תביעות.מקצוע חופשי

כמו כן, קיימים מספר בעלי מקצוע הזכאים לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. כמובן שתחומי המקצועות יכולים להיות שונים לחלוטין, אך מה שמשותף בהם היא העובדה שכולם נחשבים כמקצועות חופשיים.

 

ביטוח לפי מקצוע:

ביטוח אחריות מקצועית לקומסטיקאית – אין זהו סוד כי ככל שהמדע והטכנולוגיה מתשפרים, כך עולה הדרישה לקבל שרות ברמה גבוהה מקוסמטיקאית ורצון שתשתמש בחומרים איכותיים וחדשניים במיוחד. בעקבות זאת, נגמרו תביעות רבות כנגד קוסמטיקאיות בנושא רשלנות מקצועית. בזכות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, יכולות הקוסמטיקאיות להיות רגועות, ולדעת שבמידה וקיימת תקלה כלשהי, יש גב מאחוריהן.

ביטוח אחריות מקצועית למקצועות הספורט ואימוני כושר – מדריכי כושר חשופים לתאונות ספורט עם לקוחותיהם באופן יומיומי. כך למשל, במידה ואחד המתאמנים קורע או מותח שריר, האשמה עלולה להיות על המאמן. על כן, במידה ואתם מדריכי כושר או מאמנים אישיים, פוליסת ביטוח אחריות מקצועית הינה קריטית וחשובה במיוחד עבורכם. הפוליסה מבטיחה כיסוי עבור הוצאות משפטיות וכן עורך דין המלווה את בעל המקצוע באופן אישי עד להכרעת הדין.
ביטוח זה מיועד בין היתר למדריכי כושר, מדריכי אימון אישי וקבוצתי, מדריכי תנועה, מחול וזומבה, מדריכי שחייה, מדריכי אומנויות הלחימה, מדריכי טאי צ'י, מדריכי קיקבוקסינג ועוד.

ביטוח אחריות מקצועית לסביבת ההייטק  – אין ספק כי סביבות של חברות הייטק נחשבות סביבות דינאמיות במיוחד המשתנות בקצב מהיר ודורשים מענה מיידי ומהיר. על כן, גם לחברות ההייטק קיים מענה דמות ביטוח אחריות מקצועית, כמו גם לחברות הסטארט-אפ, התוכנה, החומרה ואלקטרוניקה. פוליסת הביטוח מעניקה למבוטחים אלה כיסוי לנושאים כמו הפרת זכויות יוצרים, הפרת זכויות קניין רוחני ופטנט, תביעות בגין הוצאת לשון הרע באינטרנט ובדואר אלקטרוני ועוד.

ביטוח אחריות מקצועית לשוק ההון – ביטוח זה נועד לכסות את אחריותם המקצועית של בעלי מקצוע בשוק ההון. בין היתר, מנהלי תיקים או יועצי השקעות. בסיס הכיסוי בפוליסות אלו נערך על בסיס יום הגשת התביעה.

קוסמטיקאית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *